Dermatologia ogólna

 • Grzybice
  Grzybice - Mogą dotyczyć skóry i paznokci, leczenie polega na stosowaniu preparatów zewnętrznych, jak również łykaniu leków doustnych (przy leczeniu paznokci), leczenie jest zwykle poprzedzone badaniem mikologicznym.

 • Brodawki wirusowe
  Brodawki wirusowe są szczególnie kłopotliwe do leczenia ze względu na skłonność do odrastania, -leczymy je zabiegami mrożenia (ciekły azot).

 • Alergie
  Alergie skóry - Atopowe zapalenie skóry, pokrzywka, wyprysk.

 • Trądzik
  Trądzik jest schorzeniem dość częstym zwłaszcza w wieku młodzieńczym. Jest chorobą o podłożu łojotokowym, związaną ze zwiększonym wydzielaniem łoju, tworzeniem się zaskórników i grudek. Wtórnie w łoju rozwijają się bakterie P.acnes odpowiedzialne za zmiany zapalno-ropne. W gabinecie Dermatologii Estetycznej trądzik leczy się etapami. Pierwszy etap ma na celu zlikwidowanie stanu zapalnego i bakterii (leczenie farmakologiczne laser biostymulujący, IPL, laser wysokoenergetyczny). Następnie proponujemy zabiegi regulujące pracę gruczołów łojowych i likwidujące zmiany potrądzikowe (sonoforeza, exfoliacja kwasem pirogronowym, mikrodermabrazja, IPL).

 • Kriochirurgia
  Kriochirurgia - usuwa zmiany za pomocą ciekłego azotu. Mrozi się brodawki wirusowe, włókniaki, brodawki łojotokowe, zmiany nowotworowe, rogowacenie posłoneczne. W zależności od typu zmiany, zabiegów może być jeden lub kilka. Po mrożeniu pojawia się odczyn pęcherzowy który trwa kilka dni.